Papaya plátky

Země původu: Thajsko

Velikost: 250g
Dostupnost: skladem
Cena s DPH: 3,48 
Množství:
+ -
Papaya plátky

Papája plátky sušené bez cukru

Zloženie papáje je veľmi rozmanité. Najväčšie zastúpenie má voda, celých 87%, ďalšími zložkami sú sodík, horčík, vápnik, fosfor, síra, enzým papaín, železo, draslík, magnézium, kyselinu pantoténovú a vitamíny A a C.

Kombinácia vyššie spomenutých látok umožňuje prejavenie hŕbu blahodárnych účinkov. Medzi základné patrí -zosilnená chute k jedlu a podpora trávenia, podpora krvného obehu, srdcovej činnosti, ochrana slizníc, videnie, vitality buniek a farby vlasov, posilnenie imunitného systému, zlepšovanie nálady a životnú energiu, boj proti rakovine. Neodporúča sa konzumácia papáje v tehotenstve a počas dojčenia. Papayové enzýmy sú prírodné drogou. Má protirakovinový účinok proti širokému spektru rakovinových nádorov vrátane rakoviny krčka maternice, prsníka, pečene, pľúc a dokonca aj pankreasu.

Papaya je popri ananásu a manga jedným z nelepí predávaných druhov exotického ovocia v Českej republike. Svoju popularitu získal predovšetkým zaujímavou chuťou a liečivými účinkami hovorí sa jej ovocie budúcnosti.

Nutriční hodnoty na 100 g

Energia: 1549 kJ / 370 kcal
Bielkoviny: 0 g,
Sacharidy: 93 g, z toho cukry 42g
Tuky: 0 g,
Vláknina: 1 g,
Soľ: 0g