Protein Bar Cocoa Hazelnut

Proteinová tyčinka s nízkým obsahem cukrů

Velikost: 45g
Dostupnost: skladem
Cena s DPH: 1,64 
Množství:
+ -
Protein Bar Cocoa Hazelnut

Proteínová tyčinka PROTEIN BAR sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín a vlákniny, zároveň nízkym obsahom cukru. Jej zloženie sme vyvinuli tak, aby uspokojilo aj náročnejších športovcov – ponúka tie najkvalitnejšie prírodné suroviny. PROTEIN BAR je ideálny snack pred i po tréningu, v práci, v škole alebo na cestách. Ochutnajte a sami uvidíte.

zloženie: Čakanková vláknina, srvátkový koncentrát, lieskovoorieškový krém, lieskové orechy, kakao, bio kokosový olej, glycerín, slnečnicový lecitín, steviol glykozidy

Nutričné hodnoty na 100 g:
Energia: 384 kcal / 1607 kj
Bielkoviny 38,1 g
Sacharidy / Cukry 8,9 g / 3,2 g
Tuky / Nasýtené 15,3 g / 3,9 g
Vláknina 31,8 g
Soľ 0 g

Použité suroviny:
Lieskové orechy – Sú výborným zdrojom energie, doplneným o mnoho ďalších cenných látok. Nájdeme v nich predovšetkým vitamíny skupiny B, karotény, v tuku rozpustný vitamín E, je v nich zastúpený dokonca aj vitamín C. Za povšimnutie stojí aj dlhý zoznam nepostrádateľných stopových prvkov, v orieškoch nájdeme draslík, vápnik, fosfor, horčík, železo, meď, bór, mangán, zinok, chróm, selén a ďalšie. Nie nadarmo sú oriešky veľmi obľúbenou potravou športovcov a vyznávačov zdravej výživy, jediná hrsť orieškov nám často dodá viac prospešných látok, než porcia bežného jedla, navyše vo veľmi zdravé a prirodzenej forme.

Proteín – zdroj bielkovín. Používame proteínový koncentrát s 80% podielom bielkovín zo slovenských mliekarne.

Výhody užívania proteínu

Bielkovina alebo proteín je vysokomolekulárna prírodná látka, ktorej základ tvorí jeden alebo viac reťazcov zložených z jednotlivých aminokyselín. Ak trénujete pravidelne, či už je to pre zábavu, súťažne, na zlepšenie postavy alebo z akéhokoľvek iného dôvodu, tak potrebujete prijať väčšie množstvo bielkovín. Bez dostatočného príjmu bielkovín svaly nemôžu rásť a kvalitne regenerovať. Proteíny sú hlavným a kľúčovým výživovým doplnkom pre každého aktívneho človeka. Mali by sa konzumovať bez ohľadu na to, či človek športuje alebo nie. Bielkoviny napomáhajú pri budovaní svalovej hmoty a zároveň zabezpečujú ochranu a regeneráciu svalového tkaniva, ktoré sa počas tréningu opotrebúva. To je ich základná funkcia. Ale vedia nám pomôcť aj inak, ako napríklad podpora imunity, správna regulácia hydratácie tela či udržanie správneho pH krvi. Perfektne fungujú pri paleo či low carb diéte.

Vláknina
Nič sa nestane, ak si dáte jednu tyčinku denne. Jedna tyčinka obsahuje takmer 32 gramov vlákniny. Vláknina pozitívne vplýva na tráviaci systém, pohyb čriev, zlepšuje pocit zasýtenia, bojuje so srdcovými chorobami či obezitou.